Президент Ердоган заявив, що боротиметься за право палестинців на Єрусалим. Про це лідер Туреччини оголосив під час офіційного обіду на честь початку священного для мусульман місяця Рамадану.

Турецький лідер також розкритикував Організацію Об’єднаних націй за мовчання щодо жертв у Секторі Гази після відкриття американського посольства на священній землі. Він вважає цю структуру неефективною та політизованою. Напередодні Сполучені Штати заблокували резолюцію радбезу ООН щодо відповідальності Ізраїлю та звинуватили ХАМАС в радикалізації настроїв у Палестині.

Чилійську столицю охопили студентські марші проти сексизму. Шістнадцятого травня на вулиці Сантьяго вийшли тисячі студентів. Вони закликали позбутися дискримінації за статевою ознакою, покласти край гарасменту та домаганням. Мітингувальники розділились на дві групи: одна – зняла майки та одягнула балаклави, інша – протестувала у вбранні черниць. Проте ця хода тільки частина великого процесу.

Мирна хода завершилась сутичками з поліцією. Деякі демонстранти кидали у правоохоронців каміння та дорожні знаки, ті, в свою чергу, розганяли натовп струменем з водомету та сльозогінним газом. Десятки протестувальників затримані.

Президент Республіки Нікара́гуа, що у Центральній Америці вперше поговорив відверто з демонстрантами після протестів та десятків вбитих студентів. Даніел Ортега разом зі своїм заступником і дружиною прибули на зустріч зі студентами та католицькими священниками шістнадцятого травня. В залі, де були присутні демонстранти, люди вигукували “Вбивця” та “Пора у відставку”. Президент заявив, що кожну з сорока дев’яти насильницьких смертей прокуратура повинна дослідити та притягнути до відповідальності винних. У Нікара́гуа більше місяця тривають протести проти реформи соціального забезпечення. Проте нині демонстранти вимагають відставки колишнього марксистського партизана, який вже більше десяти років при владі. Його також звинувачують у спробах перетворити республіку на спадкову диктатуру.