З 17 березня у Луцьку посилили обмежувальні заходи, щоб не допустити розповсюдження коронавірусу. Серед таких – закриття усіх спортивних, розважальних закладів, кафе та ресторанів, а також – ринків. Людей просять за можливості залишатися вдома і обмежувати контакт з іншими. Однак не усі лучани цього дотримуються.

За словами в.о. міського голови Луцька Григорія Пустовіта, люди байдужі до заходів безпеки.

“Ми боялись зіткнутись з панікою, але ми зіткнулись з байдужістю. Люди повинні зрозуміти, що карантин впровадили через серйозну загрозу. Вчора в транспорті проїхали 2 тисячі студентів. Куди ви їдете? Сидіть вдома. Якщо 75% населення сидітиме вдома, інфекція не зможе розповсюджуватись”, – наголосив він.

Пустовіт додав, що за добу 17 березня громадським транспортом скористалися 20 000 пільговиків.

“Це в основному пенсіонери. Куди ви їдете? Купіть продуктів і сидіть вдома. Пенсіонери не повинні сьогодні виходити з дому. Ми знайдемо волонтерів, які купуватимуть продукти для самотніх людей похилого віку. Головне, аби вони сиділи вдома”, – наголосив в.о. мера.

“Звертаюсь до всіх лучан: залишайтесь вдома. Не відвідуйте старший батьків, бо ви так можете принести туди інфекцію. Давайте берегти людей старшого віку”, – підкреслив Пустовіт.

Нагадаємо, станом на 17 березня в Україні офіційно зареєстровано 14 випадків захворювання на коронавірус. На Волині з підозрою на коронавірус госпіталізували трьох жінок, однак у жодної діагноз не підтвердився.

в Україні запровадили карантин у закладах освіти – до 3 квітня. З 16 березня Рада національної безпеки України вирішила закрити контрольно-перепускні пункти для іноземців. 17 березня закрите пасажирське авіасполучення, однак усіх, хто вилетів з України чартерними рейсами у туристичну подорож, мають повернуться додому.

Наразі у Луцьку закриті усі заклади, крім аптек, продуктових магазинів і заправок.