У Луцьку перестане курсувати увесь громадський транспорт. 

Відповідне рішення прийняли під час засідання виконавчого комітету Луцької міської ради 18 березня.

Маршрутки і тролейбуси не будуть курсувати з 19 березня до кінця карантину – 3 квітня.

За словами радника міського голови Ігоря Поліщука, громадський транспорт, незважаючи на заходи по дезінфекції є одним із найбільших осередків розповсюдження коронавірусу.

“Краще потерпіти незручності, тимчасово призупинити роботу й змінити її формат, аніж сотнями ховати лучан на кладовищах”, – переконаний він.

Поліщук зазначив, що обмеження щодо одночасної максимальної кількості пасажирів в транспорті контролювати буде неможливо, так як і наявність в пасажирів засобів захисту, намагання здійснювати такий контроль може призвести до сутичок пасажирів між собою та з водіями чи контролерами.

Також в.о міського голови Луцька Григорій Пустовіт занепокоєний байдужістю людей щодо карантину.

“Ми боялись зіткнутись з панікою, але ми зіткнулись з байдужістю. Люди повинні зрозуміти, що карантин впровадили через серйозну загрозу. Вчора в транспорті проїхали 20 000 пільговиків. Куди ви їдете? Сидіть вдома. Якщо 75 відсотків населення сидітиме вдома, інфекція не зможе розповсюджуватись”, – наголосив він.

Нагадаємо, станом на 17 березня в Україні офіційно зареєстровано 14 випадків захворювання на коронавірус. На Волині з підозрою на коронавірус госпіталізували трьох жінок, однак у жодної діагноз не підтвердився.

в Україні запровадили карантин у закладах освіти – до 3 квітня. З 16 березня Рада національної безпеки України вирішила закрити контрольно-перепускні пункти для іноземців. 17 березня закрите пасажирське авіасполучення, однак усіх, хто вилетів з України чартерними рейсами у туристичну подорож, мають повернуться додому.

Наразі у Луцьку закриті усі заклади, крім аптек, продуктових магазинів і заправок.