У Вараші майстриня Любов Ципан створює оригінальні вироби за допомогою крапкового розпису. Така техніка декорування предметів дає змогу перетворити звичайний виріб у справжній шедевр. Детальніше – дивіться у сюжеті.

Вази, глечики, панно, скриньки, побутові дрібнички – окремі з них колись  стояли на розкладках секонд-хенду і розпочали нове життя, іншим майстриня просто додала шарму.

Узори для своїх робіт пані Люба, бува, підгледжує на шторах, килимах, мереживі.

«Рознос дуже великий, найбільший з усіх. Він зроблений з килима. Просто була в гостях, сподобався малюнок, я сфотографувала. Прийшла додому і думаю, кудись треба застосувати. І ось такий у мене вийшов малюнок», – розповідає жінка.

Крапковим розписом пані Люба захопилася давно. Каже, це нескладна техніка. Потрібні натхнення, трохи посидючості і фарба у тюбиках зі спеціальним носиком. Крапка за крапкою – народжується візерунок.

Сьогодні у творчості майстрині переважають національні та патріотичні мотиви.

«Ми всі переживаємо, ми всі плачемо. Звичайно, щось надихнуло – і в мене і в мене пішли такі роботи», – пояснює Любов Ципан.

Війна, злочини рашистів – це повторення того, що вже було в історії України. Родина пані Люби з Вараша, як і сотні тисяч схожих, потрапила під каток радянської системи. За перебування дідуся у лавах УПА їх усіх виселили на Урал.

«Виселили його, а потім виселили і бабу. Через деякий період вона повернулася сама. Якими шляхами – не знаю. Мама казала, що дуже важко їй далася дорога. Уявіть: з Уралу приїхати назад в Україну. Такі часи були, що донесли, що вона приїхала. Наступного ж дня приїхали і забрали її, але з дітьми», – ділиться історією своєї родини жінка.

Пройшли поневіряння, голод, пережили родинну драму.

«Я внучка бандерівця. На той час не можна було про це говорити. Ніхто не говорив», – каже пані Люба.

Попри тяжкі випробування, які  знову доводиться переборювати, Україна все одно переможе, переконана пані Любов. Про це – її життєстверджуючі композиції.

«Це українська символіка, птах, він летить. Так і українці хочуть бути вільними і сильними. Ми цього добиваємося і ми будемо такими», – впевнена майстриня.