Брекетами на зубах сьогодні нікого не здивуєш. Втім, мільйони людей досі не до кінця розуміють, для чого їх придумали і кому вони реально потрібні. Тож цим текстом ми дещо, сподіваємося, трохи покращимо ситуацію з поінформованістю. 

 

Отож брекети – це ортодонтичний апарат. Його використовують, аби скорегувати форму зубних рядів. В першу чергу – коли має місце дефект прикусу. В такому випадку брекети – такі, наприклад, як за цим посиланням https://yaremadental.com/brekety/

– виправляють положення зубів. Інші не менш важливі “місії” брекетів – це усування виїмок між зубами, перекосів зубів, запобігання цим проблемам в майбутньому, чи й просто естетична мета: зробити зуби рівнішими, а посмішку – красивішою.

 

А тепер – власне до секретів.

 

Секрет перший: не хапайтеся за послуги першого-ліпшого ортодонта

 

Щоб поставити брекети у Києві чи іншому місті України – треба спочатку зайнятися пошуком у цьому місті професійного ортодонта. Саме від його вправності, точності рухів і професійних знань залежить стан ваших зубів. 

 

А от вам і секрет: ніколи не вірте тому лікарю, який скаже вам ціну послуг без ретельного огляду і консультації. Тільки коли лікар огляне і вивчить стан вашого прикусу, зубів та щелепи, тільки коли розпитає, чому ви вирішили поставити брекети, тільки коли вивчить усю вашу попередню “стоматологічну історію” – тільки тоді він може описати вам, як буде проходити лікування.

 

Перед походом до лікаря запишіть питання, аби нічого не забути. Запитайте про можливі ризики і про альтернативні способи лікування. Знайдіть старі записи у медичних книжках чи рентгенівські знімки – їх теж візьміть  собою. До речі, якщо ви вирішили поставити брекети у Києві – вважайте, вам пощастило. Саме це місто в Україні має чи не найкращий вибір професійних ортодонтів. 

 

До речі, варто розуміти, які бувають види брекетних систем. Найпоширеніші – це металеві брекети. Це усім добре знайомі “дротики” і “замочки”, які прикріплюються до передньої стінки зубів.  Їх роблять з нержавіючої сталі. Вони надійні і добре справляються з задачею корекції форми зубного ряду, але ставити їх хочуть не всі, бо вони, на думку декого “псують посмішку”. Тому варто звернути увагу й на інші види брекетних систем – керамічні, які маскуються під природний колір зубів, або лінгвальні, які кріпляться до їх внутрішньої поверхні

Секрет другий: не спішіть, коли приміряєте брекети!

Як виглядатиме знімання відбитків? Тут, знову ж таки, не варто спішити. Процес запросто може зайняти кілька тижнів. Ювелірна точність відбитків – критично важлива умова для створення якісних та індивідуальних брекетів.

 

Відбитковий матеріал (щось по типу пластиліну) у спеціальних формах прикладається до ваших зубів і фіксує форму вашого прикусу та зубного ряду. Саме на основі цього відбитку робиться модель вашого прикусу, а вже на ній – формують брекети саме під ваші особливості.

 

Після того, як брекети готові – настає час для перевірки і підгонки. Не дивуйтеся, якщо під час першої “примірки” ортодонт знову віддасть брекети на корекцію. ЦЕ НОРМАЛЬНО! Адже вони повинні ідеально підходити вашим анатомічним особливостям.

 

Секрет третій: подружіться з вашим ортодонтом

 

Будьте готові до того, що вам доведеться регулярно відвідувати ортодонта. Адже після остаточної перевірки брекетів їх вам прикріплять на зуби з допомогою спеціального клею. І от після цього вам призначать регулярні візити до вашого лікаря-ортодонта. 

 

Навіщо? Адже саме зараз і почнеться етап коригування форми ваших зубів. Суть дії брекетів полягає в тому, що воно дууууууже повільно підтягують кожен ваш зуб у потрібний бік, формуючи ідеальний ряд. А щоб це діяло постійно –  лікар повинен регулярно змінювати тиск, розмір чи положення брекетів. В тому числі він може замінювати дротики, додавати еластичні стрічки тощо.

 

Уважно слухайте усі рекомендації, які дає вам ваш лікар-ортодонт, адже він не може постійно стежити за вашими зубами, тож головна відповідальність – саме на вас. Точно будуть нові рекомендації щодо правильної гігієни ротової порожнини, заборона їсти певну їжу та напої тощо.

 

Пам’ятайте: тільки повне взаєморозуміння, довіра, терпіння і ретельне виконання вами усіх вказівок лікаря дозволить досягти максимально бажаного результату.