Щороку 8 березня в Україні породжує бурхливі дискусії: одні вимагають його скасувати, а інші – святкують і радіють додатковому вихідному. 

Трохи історії: ідею відначати 8 березня подала німецька соціал-демократка Клара Цеткін, яка вимагала рівності жінок і чоловіків у політичних, економічних і соціальних правах. Цей день був започаткований як пролетарське феміністичне свято та мало назву Міжнародний день жінок-робітниць.

Нині противники наголошують, що свято втратило свій сенс. З іншого боку, прихильники 8 березня вважають, що його слід відзначати, оскільки, це насамперед жіночий день.

12 канал розпитав активних і відомих лучан та лучанок: що вони думають з цього приводу, а також зібрав 8 історій, пов’язаних із 8 березня. Наступна – від депутата Луцької міської ради Павла Данильчука.

***

Я наполягаю, що треба відійти від радянського сприйняття 8 березня. Натомість варто відзначати День захисту прав жінок – як це прийнято в багатьох цивілізованих країнах світу. Потрібно цього дня говорити про жінок, їхні права, участь в громадському і політичному житті, в бізнесі.

Як показує практика, багато політиків та чиновників дозволяють собі неоднозначні вислови на адресу коліжанок, вони не до кінця адекватно сприймають жінок на таких посадах.

Я також категорично проти вихідного дня 8 березня.

В дитинстві, коли я ще не знав історію походження цього свята, то звісно, вітав жінок, дівчат. Купували квіти, своїми руками робили листівки. Але пізніше, коли я подорослішав і усвідомив, що ці традиції не мають відношення до 8 березня, відмовився від них.

Я не чекаю 8 березня, щоб подарувати дружині квіти. Взагалі вважаю, що жінок треба любити і поважати щодня, а не лише у конкретну дату!

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Катерина Дулапчій

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Андрій Тимчук

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Анна Данильчук

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Ірина Вахович