Щороку 8 березня в Україні породжує бурхливі дискусії: одні вимагають його скасувати, а інші – святкують і радіють додатковому вихідному. 

Трохи історії: ідею відначати 8 березня подала німецька соціал-демократка Клара Цеткін, яка вимагала рівності жінок і чоловіків у політичних, економічних і соціальних правах. Цей день був започаткований як пролетарське феміністичне свято та мало назву Міжнародний день жінок-робітниць.

Нині противники наголошують, що свято втратило свій сенс. З іншого боку, прихильники 8 березня вважають, що його слід відзначати, оскільки, це насамперед жіночий день.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Катерина Дулапчій

12 канал розпитав активних і відомих лучан та лучанок: що вони думають з цього приводу, а також зібрав 8 історій, пов’язаних із 8 березня. Наступна – від доцентки СНУ імені Лесі Українки Анни Данильчук.

***

Для мене 8 березня – це радше не свято, а особливий день, у який треба пригадати історію боротьби жінок за свої права й, можливо, окреслити проблеми жіночого сьогодення. Це день боротьби за права, то ж жарти на кшталт – жінка, твій день 8 березня – не толерую. На щастя, люди в моєму колі спілкування так і не жартують.

Подарунки і корпоративи вважаю не доречними, бо знову ж, це не свято і не карнавал, а час задуматися, допомогти комусь чи привернути увагу до проблеми.

І в Україні, і в світі існує багато несправедливостей щодо жінок – від домашнього насилля і до заниженої заробітньої платні. Краще переглянути якийсь фільм чи перечитати щось з біографій видатних жінок, нам є з кого брати приклад. Українкам особливо поталанило, вважаю, що в нашій культурі віддавна жінок поважали і мали за рівних.

Хоча вихідні люблю, ніяк не можу зрозуміти доцільність вихідного 8 березня, як і 1 травня. Ці свята подібні до всесвітнього дня спорту, чи дня вчителя, тому, можна і попрацювати.

Краще додати вихідний на Різдвяні чи Великодні дні. Взагалі моє улюблене свято – Великдень, по-перше, через його велике духовне значення, по-друге – це початок справжньої весни, а ще дуже люблю традиції повязані із цим днем.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Андрій Тимчук

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Ірина Вахович

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Павло Данильчук