Священник і капелан Михайло Бучак вважає ініціативу священників Московського патріархату зі збору підписів за трибунал над патріархом кирилом відтягуванням часу і називає її популістською.

Про це він сказав у програмі «Духовна абетка» на 12 каналі.

На його думку, це, як і непоминання кирила, є частиною стратегії, мета якої – відтягнути час, а не зробити реальні кроки в напрямку повного відокремлення УПЦ МП від РПЦ.

«Це гарно продумана стратегія. Зараз для них головне – відтягнути час. Перше, що вони зробили, – це закликали не поминати кирила. І це дуже спрацювало. Народ сприйняв ідею на ура: мовляв, які ж в нас хороші батюшки, що не поминають кирила.

Але минув час, і цей месендж вже не працює, потрібен новий. І він вже є: ми звертаємося до 5 найстарших патріархів із проханням засудити дії патріарха кирила, який благословив війну, засудити його ідею так званого «руского міра», – пояснює Михайло Бучак.

Але, на його думку, це не буде мати жодного реального результату, бо мета такої ініціативи – всього лиш затягнути час.

Священник звернувся до представників УПЦ МП: «Отці, а навіщо відкривати Америку? Та вийдіть з російської церкви, напишіть заяву від свого імені, що ви вимагаєте, щоб собор прийняв в онлайн-режимі рішення вийти зі складу РПЦ . Оце вихід! Це хоча б якийсь крок. Потрібно заявити: ми не можемо мати нічого спільного з демонічною структурою РПЦ. Оце був би вчинок! А оце «ми в складі РПЦ, але ми проти «руського міру» те саме, що «я сьогодні у ворожій армії, але страшно засуджую, що ми вбиваємо». Це достатньо грамотно, але не по-божому і не по-українськи. По-українськи на сьогодні – це стіна між ворогом і мною», – наголосив капелан.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Це було би блюзнірство», – Михайло Бучак про хресний хід за участю українки і росіянки