Що прохолодніше на вулиці, то більше волиняни очікують у своїх оселях тепла. У Луцьку до старту опалювального готові, от лиш тарифи через дорогий газ підскочать. У сусідньому ж Ковелі працюють не лише з газом, а й з альтернативними видами палива. Тому у них тарифи одні із найнижчих в області.

У “Ковельтеплі” киплять роботи. Цього міжсезоння, розповідають, особливу увагу приділили котельням. У двадцяти  провели поточні ремонти, а от на вулиці Володимирській взялися за капітальну реконструкцію та  модернізацію. Тут встановили три новенькі котли.

Аби попередити аварійні ситуації – відремонтували проблемні ділянки трубопроводів, замінили кілометр трубомереж. Окрім того, замінили теплові лічильники, провели повірки. Також вже уклали договір на постачання газу, всі передоплати, запевняють, здійснюють вчасно. Хоч і у “Ковельтеплі” теж нарікають на суттєве зростання газу в ціні. Бо ж і на тутешні тарифи це вплине.

“Для населення тарифи на 15,7% зросли, а для інших споживачів – на 24%”, – розповідає директор ПТМ “Ковельтепло” Володимир Бойко.

Втім, у Ковелі тарифи справді одні із найнижчих. Адже працюють тут не лише з газом. Близько 40% теплової енергії у підприємстві виробляють на альтернативних видах палива: дрова, обрізки, щепа. Та цьогоріч величезна проблема із заготівлею матеріалів, адже все в рази здорожчало і така вартість в рази більша за закладену в тарифах “Ковельтепла”.

Постачальники ж про певні квоти чи знижки і слухати не хочуть. Через це, каже очільник підприємства, цього опалювалюного сезону, очевидно, котельні більше працюватимуть на газу. Також чималим лишається борг населення, нині це 16 мільйонів гривень.

Але обіцяють, що тепло у домівки ковельчан обіцяють запустити вчасно.