Американські підлітки продовжують активно брати участь у політичному житті країни. Перші масштабні марші школярів розпочалися  два місяці тому у місті Парклент. Тоді озброєний чоловік вбив сімнадцять людей у навчальному закладі. Масштаби протестів здивували американців. Діти виходили на багатотисячні марші, влаштовували мовчазні акції протестів перед Капітолієм або ж виходили на вулиці в час навчання, щоб вшанувати хвилиною мовчання кожного, хто став жертвою стрілка. Нині вашингтонські юні активісти вимагають від влади дозволу голосувати з шістнадцяти років. Адже це той важіль впливу на політиків, який чиновники змушені будуть взяти до уваги.

Завдяки активності школярів та підтримки ініціатив вчителями у місцевій раді вже сім із тринадцяти членів підтримують підлітків у їхньому бажанні голосувати з шістнадцяти. Окрім того, це не вперше на місцевому рівні знижують вік для участі у волевиявленні. П’ять років тому у місті Такома-Парк з метою збільшення явки на виборах місцева рада дала шістнадцятирічним право обирати своїх представників.

Політики, які підтримують політичні бажання підлітків, кажуть, що немає жодних перепон для того щоб реформувати законодавство. Адже з шістнадцяти років громадяни США вже мають ті ж права та обов’язки, як і дорослі: вони можуть працювати, сплачують податки, несуть повну кримінальну відповідальність. А з сімнадцяти років вже можуть служити в американській армії. Підлітки вимагають від політиків реформи законодавства на національному рівні. Адже проблема зі розстрілами учнів у навчальних закладах досі не розв’язана. Останній випадок стався одинадцятого травня. Чотирнадцятирічний озброєний учень вдерся до навчального закладу перед початком занять та відкрив вогонь із автомату. Щонайменше одна людина загинула.