У могилу за кумиром. Після одразу двох гучних самогубств за один тиждень американці думають про суїцид набагато частіше. Дизайнерка Кейт Спейд та кухар-телеведучий Ентоні БурдЕн, що були втіленням американської мрії попри завісу успіху та щастя наклали на себе руки. Після трагедій дзвінків на лінію психологічної допомоги стало на чверть більше. Нині сімнадцять відсотків американців мають суїцидальні настрої. А самогубства зірок зазвичай діють на американське суспільство – вкрай негативно.
Ефект Вертера – саме так називають явище коли після смерті знаменитості кількість суїцидів стрімко зростає. Наприклад після загибелі американського актора-коміка Робіна Вільямса кількість випадків самогубст збільшилася на десять відсотків. Смерть відомої білявки Мерилін Монро надихала дівчат на передозування ліками. Тоді кількість суїцидів тільки в Лос-Анджелесі збільшилася удвічі. Чимало фанатів фронтмена Курта Кобейна вважали за необхідне вбити себе у двадцять сім років. А смерть радянського співака Віктора Цоя збільшила кількість самовбивць на тридцять відсотків. Експерти вважають – медіа часто спонукають людей повторювати трагедію своїх кумирів.
В Україні, де кількість суїцидів – шістнадцять на сто тисяч населення – немає випадків фанатичного наслідування зірковим самогубствам. Так ж ситуація і в Європі. Причини – немає розвиненої масової культури, а люди – не приділяють так багато часу на спостереження за життям кумира.

Тільки половина самовбивць мають психічні розлади, інші ж найчастіше страждають від прихованої депресії. Проте медикаментозне втручання не завжди вихід. Виробники антидепресантів прямо вказують на упаковці – “викликають суїцидальні настрої”. Втім психіатри і далі продовжують виписувати їх своїм пацієнтам в тому числі – підліткам. Наприклад сьогодні кожен шостий американць приймає антидепресанти. На думку експертів, перш за все потрібно звертати увагу на соціальні фактори, а не лікувати наслідки. Також варто виховувати стресостійкість у школярів а також вчити їх долати труднощі.  Найбільш уразлива група людей ті, що соціально незахищені – алкоголіки, наркомани, ув’язнені та представники ЛГБТ.
Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі щороку від вісімсот тисяч до мільйона людей вкорочують собі віку. Саме суїцид – друга за чисельністю причина смерті серед молоді. Понад двадцять мільйонів людей роблять невдалі спроби самогубства таким чином здобувають психічні розлади, а їхній вчинок впливає на щонайменше шість людей із отчення.