Правила червоної зони змусили волинян вакцинуватися, аби жити без обмежень. Рівень вакцинації в області збільшився в рази, як і черги до пунктів щеплень.

А як червоний рівень епіднебезпеки вплинув на життя у селах і чи охоче вакцинуються їх мешканці – дивіться у сюжеті 12 каналу.

Громадських місць у селі Пожарки, що неподалік Рожища, не так вже й багато. Але, як і в містах, тут обов’язкова вимога, аби зайти всередину, – маска. Її, кажуть місцеві, завжди носять із собою.

Сертифікати ж потрібні лише вчителям та працівникам сільради, тож ті – чи не єдині вакциновані у селі. Інші ж мешканці обходяться лише маскою, кажуть, адже вона повністю задовольняє ковідні вимоги у селі.

У найближчому Рожищі місць, де вимагають свідоцтво про вакцинацію, значно більше. Однак селяни переконані: період, доки Волинь перебуває в червоній зоні, перечекають без виїздів за межі свого села.

Саме у Рожищі і є наближчий до Пожарок пункт вакцинації. Туди після переходу до червоної зони немає такого ажіотажу, як в містах, адже особливої потреби в імунізації нині не вбачають. Але за необхідності, кажуть селяни, щепитися не проти.

У Пожарках, каже місцевий священник, нині ковідом хворіють близько 5 десятків людей. Всього ж у селі – більше 7 сотень мешканців.