У соцмережах поширюють поради начебто вченого зі Стенфорда, який каже, що затримавши дихання можна діагностувати коронавірус, а вживання великої кількості рідини “змиє” вірус. Стенфордський університет офіційно спростував причетність до сумнівних рекомендацій.

Медики наголошують, що це абсолютна нісенітниця, пише Канал24 з посиланням на  Business Insider.

Затримати дихання, щоб виявити коронавірус

Псевдо рекомендації стверджують, що люди, які можуть затримувати дихання на 10 секунд без кашлю, болю та дискомфорту можуть бути впевнені, що в них у легенях немає коронавірусної інфекції.

“Це не правда. Це може виявити наявність тривожності чи пригніченого дихання”, – пояснив Джонс Лорен Рауч, медик з лікарні Antelope Valley Hospital в Лос-Анджелесі зі ступенем магістра епідеміології.

Те, як на довго ви можете затримати дихання, не має нічого спільного з коронавірусом.

Авторство методу в різних листах приписують різним фахівцям – то “медикам з Тайваню”, то “Стенфордському університету”.

Треба пити багато води, щоб вірус не потрапив в легені

Ще один міф полягає в тому, що вживання великої кількості рідини, теплої води або рідини з сіллю, вб’є вірус. У рекомендаціях поширюють міф, що рідини можуть “змити” вірус з ротової порожнини до шлунку, де їх вб’є кислота. Це теж неправда.

Кращий спосіб захисту від вірусу – це гігієна: мийте руки, дезінфікуйте поверхні, уникайте скупчення людей або людей з симптомами хвороби.

ЧИТАТИ ТАКОЖ : Чи вбиває горілка мікроби і як зробити домашній антисептик: поради луцького лікаря

Нагадаємо, станом на 10:00 20 березня в Україні зареєстровано 26 випадків коронавірусу. По всій країні запровадили карантин у закладах освіти – до 3 квітня. З 16 березня Рада національної безпеки України вирішила закрити контрольно-перепускні пункти для іноземців. 17 березня закрите пасажирське авіасполучення, однак усіх, хто вилетів з України чартерними рейсами у туристичну подорож, мають повернуться додому.Закриті усі заклади, крім аптек, продуктових магазинів і заправок.