Президент України Володимир Зеленський опублікував нове звернення до українців з приводу коронавірусу. 

Відео з’явилося на його сторінці у фейсбуці.

“Досвід Китаю засвідчує, що непопулярні та жорсткі рішення долають вірус і рятують життя. Досвід інших країн показує, що м’якотілість та ліберальність є союзниками коронавірусу. Тому ми будемо діяти жорстко, невідкладно, можливо, непопулярно, але заради одного – життя та здоров’я українців”, – йдеться у повідомленні.

Увечері 16 березня має відбутися засідання Уряду.

“Я закликаю Кабмін зробити наступне:

  • З 00:00 17 березня заборони приймати відвідувачів закладам культури, ТРЦ, ресторанам, кафе, фітнес-центрам та іншим закладам харчування та, розваг і послуг. Ресторани та кафе зможуть продовжити роботу у сфері доставки їжі.
  • Міністерству інфраструктури з 12:00 18 березня заборонити залізничне, авіа- та автобусне міжміське й міжобласне пасажирське перевезення. Заборонити роботу метрополітенів. Міські перевезення можуть здійснювати у такому режимі: до 10 осіб у маршрутках і таксі, до 20 – у автобусах, тролейбусах”, – сказав Зеленський.

Президент також наголосив:

“Лідерів усіх церков я прошу з розуміння поставитися до цієї ситуації, коли є загроза людському життю”.

Зазначимо, станом на 16 березня в Україні офіційно зареєстровано 5 випадків захворювання на коронавірус, 4 з них – у Чернівецькій області. Ще одну хвору виявили на Житомирщині, врятувати її не вдалося. На Волині з підозрою на коронавірус госпіталізували трьох жінок, однак у жодної діагноз не підтвердився.

В Україні запровадили карантин у закладах освіти – до 3 квітня. З 16 березня Рада національної безпеки України вирішила закрити контрольно-перепускні пункти для іноземців. 17 березня закрите пасажирське авіасполучення, однак усіх, хто вилетів з України чартерними рейсами у туристичну подорож, мають повернуться додому.