У середу або четвер (18 – 19 березня) Україна має отримати експрес-тести на коронавірус.  Питання їх наявності у медзакладах і аптеках Волині планують вирішити до кінця цього тижня.

Про це під час брифінгу сьогодні, 16 березня, повідомив очільник обласного управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк, – пише ВолиньPost.

За його словами, безумовно, ці тест-системи, безумовно, мають бути у лікарнях області та аптеках. Але річ у тім, що тест-системи не показують позитивного результату у людей, які лише інфіковані, але ще не мають ознак хвороби.

Після перевірки тестом, якщо попередньо діагноз підтверджується, зразки аналізів усе одно треба везти до Києва, оскільки на Волині є фахівці та обладнання для досліджень, але немає реагентів.

«Над цим теж працюємо», – сказав Ігор Ващенюк.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Україна закриває кордони: як повернутися додому

Зазначимо, станом на 16 березня в Україні офіційно зареєстровано 5 випадків захворювання на коронавірус, 4 з них – у Чернівецькій області. Ще одну хвору виявили на Житомирщині, врятувати її не вдалося. На Волині з підозрою на коронавірус госпіталізували трьох жінок, однак у жодної діагноз не підтвердився.

В Україні запровадили карантин у закладах освіти – до 3 квітня. З 16 березня Рада національної безпеки України вирішила закрити контрольно-перепускні пункти для іноземців. 17 березня закрите пасажирське авіасполучення, однак усіх, хто вилетів з України чартерними рейсами у туристичну подорож, мають повернуться додому.