До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 10 серпня.

Дорослим – обов’язково вакцинуватися, а от підліткам імунізацію поки не робитимуть. Про це заявив глава Мінохорони здоров’я Віктор Ляшко. Через те, що в Україні великий відсоток невакцинованого дорослого населення, питання щодо вакцинації підлітків поки не піднімали – наразі головна мета щепити якомога більше дорослих, адже ті переносять коронавірусну хворобу значно важче і мають серйозніші ускладнення, незалежно від штаму.

МОЗ хоче стимулюватиме сімейних лікарів активніше вакцинувати пацієнтів від COVID-19. За це медикам нараховуватимуть бали професійного розвитку, які в подальшому вплинуть на чергову атестацію, починаючи з наступного року. Також розглядається можливість запровадження і додаткової фінансової винагороди. Міністр охорони здоров’я вважає, що здебільшого приймаючи рішення про щеплення, пацієнти дослухаються до порад сімейного лікаря. Саме тому стимулювання роботи цієї категорії медиків є важливою складовою на користь вакцинації. –

Обчистили на рівному місці. У Луцьку на Рівненській у чоловіка ромської національності поцупили 40 тисяч гривень, які він щойно позичив під відсотки. З викрадачами потерпілий познайомився за келихом пива. Трохи хильнули, розговорились, чоловік обмовився про готівку, та  дав потримати барсетку одному із зловмисників. А ті з набитою грішми сумкою кинулись навтьоки. З деталями з місця події повернулась наша Анастасія Качина.

Майже втричі виросло українське автовиробництво у липні, якщо порівнювати із минулим роком. Про це повідомляє асоціація автовиробників України. Лише за липень виготовили 704 транспортних засоби, щоправда, це на 11 відсотків менше, ніж у червні. Загалом за цей рік в Україні з’явилося понад 5 тисяч автомобілів, що у 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Є водійське посвідчення, але немає авто? Машина в ремонті, а пересісти у тролейбус чи маршрутку – не про вас? Хочете заїхати на власне весілля на шикарній іномарці? Усі ці потреби одним махом вирішує – оренда автомобіля. Чи користується попитом ця послуга у Луцьку, які авта популярні і скільки це коштує – дивіться у сюжеті.

До кінця цього року зарплата українських вчителів виросте на 9%. Крім того, педагоги можуть заробити ще додаткові 20, якщо пройдуть сертифікацію. За словами міністра освіти, кількість охочих додати грошей у гаманець збільшилась вдвічі. Цьогоріч вже подали заяви на отримання такого документу 1800 вчителів, тоді як минуло року їх було всього 900. Разом з тим держава виділила 400 мільйонів гривень на організацію різноманітних курсів для підвищення кваліфікації вчителям. Проводитимуть їх не лише тренери з вітчизняним досвідом, а й ті, що навчались в Євросоюзі.

У Луцьку розпочали реконструкцію площі перед РАЦСом на проспекті Соборності. Нині там уже працює техніка і зривають асфальт. Місцевим жителям, які не чули про раніше анонсований ремонт, не збагнуть що відбувається. Наполохались і ті, що збоку ярмаркують.

Був ясен – тепер стіл. Минулоріч дерево з двохсотрічною історією Лесин ясен повалив буревій. Тепер воно отримало нове життя. Майстри з різних куточків України ясен перетворили у предмети побуту. Комерційний проєкт заради наживи чи благодійність? Наша Ангеліна Гущина з’ясовувала подробиці.

Майже 300 кілограмів риби – стільки виловили лучани впродовж трьох днів і перемогли на рибальському турнірі. Днями на Волині змагалися рибалки. До села Кричевичі на Ковельщині з’їхалися 30 команд з усієї України, аби половити рибу. Побувала на турнірі і Ольга Матвєєва.

В Україні набув чинності закон, який забороняє знущатися над тваринами. Відтепер не можна вбивати, бити, отруювати чи калічити домашніх тварин, дарувати їх як призи, нагороди чи премії, жебракувати з ними, а також надавати фотопослуги, крім зоопарків, цирків та дельфінаріїв. Не дозволяється залишати тварину прив’язаною, якщо мотузка менше 20-ти метрів, крім сторожових собак. Порушникам закону загрожують штрафи починаючи від трьох з половиною тисяч гривень і вище, в залежності від скоєного, з конфіскацією тварини. Аналогічні дії, вчинені з особливою жорстокістю, тягнуть за собою кримінальну відповідальність, від 5-ти до 8-ми років тюрми.

На родючих ланах, під відкритим небом, з танцями та піснями! На Ковельщині першими в Україні розпочали святкувати 30-ту річницю незалежності. Соняшникові та пшеничні поля у Задибах зібрали сотні людей – приїхали цілими родинами та селами. Усі 23 громади Ковельського району зібралися разом вперше після децентралізації. Чим частували, як танцювали і загалом святкували – Ольга Матвєєва бачила.