Завдяки прямим міжбюджетним відносинам, які стали можливими після реформи децентралізації, у багатьох громадах Волині відкрили різні парки розваг та інші відпочинкові локації. Раніше про таке можна було лише мріяти, каже виконавча директорка регіонального відділення Асоціації міст України у Волинській області Мар’яна Конончук.

Про це вона розповіла у програмі «По дорозі» на 12 каналі 18 січня.

Експертка пригадала моторик-парк для дітей у Вишнівській громаді Ковельського району, який постав за кошти громади.

«У Шацькій, Турійській громадах будують спеціальні сцени. У Турійську постав унікальний парк у скандинавському стилі з лавочками, сценою для проведення різних заходів. Там були не тільки кошти громади, а й донорські міжнародно-технічної допомоги. Але це є тепер у громадах. І якби не було прямих міжбюджетних відносин, громади не змогли би цього зробити», – зауважила гостя програми.

«Коли ми їдемо з Луцька на Городище, на повороті на Баїв із правого боку бачимо маленький парк з каруселями для дітей, зведений за кошти Боратинської громади. Це навіть не в селі, а за його межами», – каже експертка.

Вона наголошує, що раніше такі об’єкти у громадах були неможливі.

«Раніше щоб були парки розваг для дітей чи щоб були утеплені красиві садочки? Чи щоб у школах були автобуси? Це були немислимі речі. Ми бачили подібне тільки у кінофільмах, що дітей на шкільних автобусах збирають до школи і потім розвозять додому. Але на сьогодні це є ральністю», – додає Мар’яна Конончук.

Нагадаємо, Мар’яна Конончук вважає, що якби реформа децентралізації в Україні відбулася раніше, усі від цього лише б виграли.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: В Україні поділ на райони може зникнути, – волинська експертка. ВІДЕО

На фото – моторик-парк у Вишнівській громаді.